KRECIA ROBOTA | strona krakowskiego zespołu muzycznego – site of Rhythm`n`blues band Kontakt: Maciej Kłeczek – Mobile: +48-608-630-708 Mail: ptakdziwak4@o2.pl

Załoga

 

OTO SKŁAD ZESPOŁU KRECIA ROBOTA

Maciej Kłeczek – śpiew, gitara akustyczna i elektryczna.

Moja przygoda z muzyką zaczęła się jeszcze przed pierwszą klasą podstawówki, kiedy to nauczyłem się obsługiwać szpulowy magnetofon ZK-120. Przez następne lata edukowałem się w szkole muzycznej oraz grałem w różnych zespołach muzycznych. Zmieniały się magnetofony, gitary i reszta „sprzętu”, jak i muzyczne fascynacje. Najważniejsza była jednak zawsze muzyka, która jest największą pasją mojego życia. Niejednokrotnie pomagała mi przetrwać trudne chwile, daje też wiele radości, że nie wspomnę o przyjaźniach. Jej tajników uczyłem się od takich mistrzów jak:
Eric Clapton, Jeff Beck, Jimmy Page, Jimi Hendrix i Stevie Ray Vaughan oraz całej plejady bluesmanów: B.B.King, Freddie King i T-Bone Walker. Zanim zacząłem z Marcinem „Krecią Robotę” związany byłem z grupą „The Cooks. Zagrałem z nią kilkaset koncertów i nagrałem płytę CD pt. „A Shot Of Rhythm And Blues”.

******************************************************************************************************

Marcin Sonneberg – śpiew, piano, instrumenty klawiszowe.


Z wykształcenia jestem prawnikiem, a z zamiłowania gram i śpiewam rock and roll. Na fortepianie gram od dziecka, już od najmłodszych lat odbierałem klasyczne wykształcenie muzyczne, które zeszło na dalszy plan od momentu kiedy odkryłem boogie i rock and rolla. Poza muzyką kocham samochody i motocykle ( zwłaszcza harleye ). Elvis Presley to dla mnie zawsze i ciągle nr 1, zaraz po nim THE BEATLES, choćby za genialne, głosy, kompozycje i harmonię, którą wzbogacili klasycznego rock and rollano i The Rolling Stones za całokształt a z zespołów instrumentalnych The Shadows. Także rock and rollowi pianiści: dziki Jerry Lee Lewis i swingujący Fats Domino, jazzujący Dr John. Również fortepianowe boogie – Albert Ammons, Pete Johnson i Meade Lux Lewis i ragtime – Scott Joplin. No i oczywiście Blues: Eric Clapton, Johny Winter, Sonny Boy Williamson.

******************************************************************************************************

Jacek Chruściński – gitara basowa.

www.chruscinski.pl

Jak się zaczęło moje granie? Byłem wtedy jeszcze nastolatkiem. Wróciłem właśnie z wakacji, opalony i smukły, opromieniony glorią sukcesów sportowych (RP mojego rocznika na 100m klasykiem) i po świeżo ukończonym kursie na młodszego ratownika. Idę dumny szkolnym korytarzem a tu zero reakcji! Wszystkie koleżanki skupione w jednym miejscu w ogóle mnie nie zauważają! Siedzą zasłuchane w dźwięki gitary. Na gitarce grał mniej lub bardziej udolnie mój koleżka Mariusz… Cóż, na drugi dzień odkupiłem od niego gitarę wraz z tabelą chwytów i tak to się zaczęło! Potem poszło szybko: grupa Tryton, Monkey Bussines, jazzowe combo Axis Przemysłąwa Gwoździowskiego – wielka szkoła grania i wreszcie Jan Wojdak i Wawele, z którymi gram nadal. Potem było rhythm’n'bluesowe Charming Beauties i rockowe Seven B, bluesowy Bluesmobile Band i ostre Makar Trio a teraz zaczęła się Krecia Robota…

******************************************************************************************************

Adam Stępniowski – perkusja.

Edukację muzyczną zacząłem już w wieku 5 lat, kiedy to rodzice zapisali mnie do przedszkola muzycznego „Preludium”. Wtedy też uczestniczyłem w nagraniu kasety w Radio Kraków „Jedzie pociąg” z piosenkami dla dzieci. Następnym etapem była Szkoła Muzyczna I stopnia (którą zacząłem od klasy fortepianu, by w rezultacie poczuć miłość do instrumentów perkusyjnych) i II stopnia w klasie perkusji, a obecnie studia na Akademii Muzycznej w Krakowie również w klasie perkusji. Muzyka to moja pasja i sposób na życie. Bębnienie sprawia mi ogromną przyjemność i daje możliwość wyrażania emocji. Muzyczne inspiracje czerpię głównie z muzyki jazzowej i jej okolic, a tu do głowy przychodzi mi Tomasz Stańko i jego wspaniałe płyty. Oprócz tego słucham też Beatlesów, The Police czy Led Zeppelin. W każdym gatunku muzycznym można znaleźć ciekawe elementy, które pobudzają wyobraźnię i dają pomysły na ciekawą grę.

******************************************************************************************************

Skocz do góry